Jak walczyć z uzależnieniem alkoholowym? Zobacz, jak pozbyć się problemu!

Uzależnienie od alkoholu to spory problem wielu Polaków. Często zdarza się, że samodzielne wyjście z nałogu jest wyjątkowo trudne. Chcesz dowiedzieć się, jak poradzić sobie z uzależnieniem od alkoholu? Czy taką walkę da się podjąć na własną rękę? Zobacz poradnik i zapisz się do prywatnego ośrodka leczenia alkoholizmu.

Terapia u psychologa, psychiatry lub innego specjalisty jest niezbędna, szczególnie jeśli chcesz skutecznie walczyć ze swoimi nałogami. Pierwszy krok w kierunku poprawy jakości swojego życia to detoks alkoholowy i pełna terapia psychologiczna. Dobrym wyborem jest prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu. To miejsce, gdzie otrzymasz kompleksowe wsparcie.

Dlaczego walka z alkoholizmem jest trudna?

Każdy, kto sądzi, że walka z alkoholizmem jest prosta, jest w ogromnym błędzie.
Takie uzależnienie generuje wiele problemów na tle życia społecznego, rodzinnego, a także może przerodzić się w kłopoty natury psychicznej.

A zatem dlaczego zneutralizowanie problemu alkoholowego jest takie trudne? Jest kilka czynników, które sprawiają, że alkoholikom ciężko zapomnieć o nałogu. Uzależnienie od alkoholu jest problematyczne, chociażby ze względu na to, że sięganie po alkohol jest
np. wynikiem piętrzących się problemów rodzinnych i życiowych.

Dopóki nie pozbędziesz się podstawowych problemów w swoim życiu, prawdopodobnie nie będziesz w stanie skutecznie walczyć z alkoholizmem. Na początek zawsze postaraj się poszukać wsparcia u najbliższych, a także skorzystaj z pomocy ekspertów. To dobry sposób, aby zacząć wieloletnią walkę z problemem alkoholowym.

Jak przebiega terapia alkoholowa w ośrodku leczenia uzależnień?

Profesjonalna terapia alkoholowa obejmuje przede wszystkim pełen detoks od alkoholu,
a także wsparcie psychologów i psychiatrów. Przebieg terapii dla alkoholików jest dość prosty.

  1. Na początek zapisujesz się do prywatnego ośrodka leczenia alkoholizmu.
  2. Kolejny krok to uczestnictwo w codziennych spotkaniach z innymi alkoholikami oraz specjalistami z zakresu leczenia uzależnień.

Po zakończonej terapii w ośrodku musisz kontynuować leczenie, aby wytrwać jak najdłużej w życiu bez sięgania po alkohol. To ważne, aby po zakończonej terapii uświadomić sobie źródło problemu, a także mieć motywację do tego, aby żyć dalej w abstynencji alkoholowej.

Zanim zdecydujesz się zapisać na terapię do prywatnego ośrodka, potrzebujesz przede wszystkim detoksu alkoholowego. Twój organizm musi być w 100% czysty od alkoholu,
aby wejść do ośrodka jako pacjent.

Czy wiesz, ile kosztuje detoks alkoholowy? Wbrew pozorom to niewielki wydatek,
który pozwoli Ci na rozpoczęcie długiej drogi w leczeniu swojego uzależnienia od alkoholu.

Kiedy warto pomyśleć o terapii alkoholowej?

W rzeczywistości możesz zaobserwować wiele sygnałów, które pomogą Ci ocenić swój aktualny stan i konieczność zapisania się o prywatnego ośrodka leczenia uzależnień. Kilka czynników, które powinni dać Ci do myślenia w kwestii rozpoczęcia terapii alkoholowej to:

  • unikanie rozmów o nadużywaniu alkoholu,
  • traktowanie alkoholu jako odejścia od problemów lub możliwości odprężenia
    i redukcji napięcia,
  • poszukiwanie okazji do picia alkoholu,
  • przyzwyczajanie się organizmu do spożycia alkoholu w większych ilościach,
  • picie w samotności.

Kiedy powoli uświadamiasz sobie, że masz problem ze spożyciem alkoholu, musisz działać jak najszybciej. W przeciwnym razie nie będziesz w stanie skutecznie przejść w stan abstynencji
i zapomnieć o problemach alkoholowych.

Jak rozpoznać uzależnienie alkoholowe? Podsumowanie

Wbrew pozorom rozpoznanie alkoholowego uzależnienia nie jest skomplikowane. Dobrym przykładem jest tzw. głód alkoholowy, który wskazuje na mocną potrzebę spożycia alkoholu.

Inne objawy, które wskazują na pogłębiający się problem z alkoholem to: zaniedbywanie większości aspektów życia, widoczna tolerancja na alkohol oraz brak kontroli nad tym,
jak dużo alkoholu spożywasz przy każdej możliwej okazji.

Pamiętaj, że podstawą w leczeniu jest terapia uzależnień w zamkniętym ośrodku, szczególnie jeśli masz pogłębiający się problem.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama