Menu Główna

Homilie

Fundacja "Opoka" | Wielkanoc | 2008-02-12
"W świetle pustego grobu powinniśmy - tak jak Apostołowie - zacząć poważnie traktować naukę Jezusa. Nawet wtedy, gdy jej nie rozumiemy albo gdy wydaje się niewygodna. Ten, który uczył, że Bóg jest dobry, który sam siebie uważał za Boga, który od swoich uczniów domagał się radykalnego pójścia za Nim i naśladowania Go, pokonał śmierć. W ten sposób potwierdził, że zawsze mówił prawdę: gdy uczył o konieczności przebaczania, dystansu wobec dóbr materialnych, że mamy karmić się Jego Ciałem i przyjmować odpuszczenie grzechów z rąk Apostołów." /Wiesława i Andrzej Macurowie, Z Nim żyć będziemy - Homilia na Niedzielę Wielkanocną roku A/

ROK A

ROK B

ROK C

Copyright © by Fundacja "Opoka"


Udostępnij w :


Liturgia na dziś

24 sierpnia 2016

XXI Tydzień Zwykły

Pierwsze czytanie:Ap 21,9-14
Psalm responsoryjny:Ps 145
Ewangelia:J 1,45-51

święto

św. Bartłomieja Apostoła

Patroni

św. Bartłomiej ap.*, św. Tation m. (Claudiopolum, Turcja), św. Audoen bp (Paryż), św. Grzegorz Limniota m. (g. Olimp, Turcja), św. Róża (urodziny, tylko w Limie), bł. Andrzej Fardeau m. (Angiers, Francja), św. Joanna Thouret dz. (Neapol), św. Emilia de Vialar dz. (Marsylia), św. Maria Michalina od Najśw. Sakramentu Desmaiseres dz. (Walencja), bł. Maria od Wcielenia (Rosal) dz. (Kolumbia), bł. Maksymian Binkiewicz m. (Dachau), bł. Czesław Jóźwiak, Edward Kaźmierski, Franciszek Kęsy, Edward Klinik i Jarogniew Wojciechowski m. (Drezno)

Ewangelia
J 1,45-51

Filip spotkał Natanaela i powiedział do niego: «Znaleźliśmy Tego, o którym pisał Mojżesz w Prawie i Prorocy, Jezusa, syna Józefa, z Nazaretu».
Rzekł do niego Natanael: «Czyż może być co dobrego z Nazaretu?»
Odpowiedział mu Filip: «Chodź i zobacz».
Jezus ujrzał, jak…

Partner
Fundacji:

Partnerzy
naukowi:

Wsparcie
modlitewne:

Newslettery:

Partner
technologiczny: