Adwentowe medytacje SMS ks. Zbigniewa - środa 7 grudnia 2011 r.
dodał: Ks. Zbigniew Kapłański / Opoka | sekcja: Rekolekcje on-line
Zapraszamy do zapoznania się z dzisiejszą adwentową medytacją ewangeliczną ks. Zbigniewa Kapłańskiego, który swoje rozważania przysyła na "Opokę" SMS-em.
Ewangelia na dziś - Mt 11,28-30
Jezus przemówił tymi słowami: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźmijcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem łagodny i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie”.
Ks. Zbigniew Kapłański: Człowiek obciążony i utrudzony zwykle pragnie, by mu ująć ciężaru. Tymczasem Pan Jezus paradoksalnie zachęca, by taki człowiek dodał sobie ciężaru. Można by powiedzieć, że Chrystusowe obciążenie ma cudowną wlaściwość: jeśli się to jarzmo (element uprzęży) przyjmie się do swego życia, to własny ciężar będzie sprawiał mniej klopotów. Ciężar Chrystusowy to podejście do życia - miłość, to pragnienie, aby komuś ulżyć.
Jeśli chciałbyś otrzymywać codzienne Medytacje ks. Zbigniewa na swój telefon komórkowy - wyślij na adres marketing@opoka.org.pl e-mail o temacie "Medytacje SMS" i podaj swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu. Otrzymasz instrukcję subskrypcji.
Źródło: Mikroblog ks. Zbigniewa
Artykuły powiązane




