Menu Główna


Program stażowo-mentoringowy skierowany szczególnie do osób poszukujących pracy


Pracownicy Fundacji "Opoka" zapraszają na praktyki.

Przyjdź do nas, jeśli:

 • Szukasz pracy już dłuższy czas
 • Chcesz wrócić na rynek pracy po urlopie wychowawczym
 • Chcesz łączyć pracę zawodową z wychowywaniem małoletnich dzieci
 • Jesteś osobą niepełnosprawną, lub
 • Niedawno skończyłeś studia

Chcemy podzielić się z Tobą zdobytą wiedzą i doświadczeniem! Z nami podniesiesz swoje kwalifikacje i bezstresowo wrócisz na rynek pracy! Każdy praktykant odbędzie 4 tygodniową praktykę - 80 godzin pod kierunkiem osobistego opiekuna. Praktyki odbywać się będą w Warszawie, Bytomiu i Gliwicach. Zapewniamy możliwość pracy w biurach Fundacji oraz częściową telepracę. Zostań jedną z 30 osób, która rozpocznie nowy etap w swoim życiu. Przyjemna atmosfera wśród pracowników i praktykantów pozwoli Ci uwierzyć w siebie!

Możesz odbyć praktyki w następujących działach:

 • Fundraising i reklama (Warszawa)
 • Tworzenie stron www (Warszawa)
 • Redakcja (Bytom, Gliwice)
 • Foto - wideo (Warszawa)

Praktyki w "Opoce" rozpoczynać się będą na początku każdego miesiąca, od listopada do marca włącznie.

Zgłoś się na praktyki w Fundacji "Opoka" już dziś!
Napisz do nas na: praktyki@opoka.org.pl lub zadzwoń: 605 403 333


Fundraising i Reklama

Opiekunowie praktyk: Iwona Zasucha i Helena Mirowska, Warszawa

Jeżeli chcesz przeżyć fantastyczną przygodę i zapoznać się jak funkcjonuje fundarising w organizacji oraz jak zdobyć potencjalnego reklamodawcę lub sponsora - zapraszamy. Swoje doświadczenie zdobędziesz pod okiem certyfikowanego fundraisera.

Do Twoich obowiązków w ramach stażu będzie należało:

 • Przygotowanie baz danych potencjalnych darczyńców
 • Przygotowanie baz danych potencjalnych reklamodawców
 • Obsługa darczyńcy
 • Telefundraising

Jeżeli w przyszłości masz zamiar działać w organizacji pozarządowej i pozyskiwać dla niej środki to ta oferta jest właśnie dla Ciebie. W przyszłości możesz pomóc swojej organizacji zostając fundraiserem - specjalistą od pozyskiwania funduszy.


Tworzenie stron www

Opiekun praktyk: Julia Ziemlicka, Warszawa

Włącz się w tworzenie serwisu opoka.org.pl od zaplecza! Wystarczą podstawy HTML+CSS, abyś mógł rozwijać się w kierunku projektowania stron. Zajmiesz się projektowaniem interface'u, wdrażaniem swoich propozycji, będziesz współpracował z grafikiem i programistą! Zobaczysz, jak wyglada życie webmastera od kuchni.

Julia posiada ośmioletnie doświadczenie zawodowe w paracy na stanowisku webmaster-grafik, ukończyła Warszawską Wyższą Szkołę Informatyki oraz studia podyplomowe na kierunku Projektowanie Graficzne na Akademii Sztuk Pięknych.


Redakcja

Opiekun praktyk: Maciej Górnicki, Gliwice

Zapraszam na staż w dziedzinie dziennikarskiego przygotowania i opracowania materiałów. Staż obejmuje przygotowanie materiału wyjściowego (reportaż, wywiad, artykuł, relacja), opracowanie go pod względem merytorycznym oraz technicznym w celu publikacji na stronie www. W polu zainteresowań leżą zarówno publikacje popularno-informacyjne (np. z dziedziny aktualnych wydarzeń w Kościele, działalności charytatywnej i społecznej), publicystyka, jak i nieco poważniejsze opracowania.

Opiekun praktyk: Anna Bajon, Bytom

Proponuję miesiąc zajęć dla każdego praktykanta w przyjaznej atmosferze telepracy. Każda z praktyk będzie osnuta wokół jednego, wydarzenia - wyjazdu, który docelowo ma być opisany tekstem umieszczonym na portalu opoka.org.pl z podaniem nazwiska autora. Praktyka będzie polegać również na tematycznym wyszukiwaniu zdjęć i umieszczaniu ich w bazie danych z pełnym opisem. ze szczególnym naciskiem na kształtowanie umiejętności analizy materiału i syntezy w postaci doboru odpowiednich słów kluczowych.


Foto - Video

Opiekunowie praktyk: Karol Wojteczek, Tomasz Reczko, Warszawa

W trakcie 32 godzin warsztatów nauczymy Cię podstaw obsługi sprzętu foto i wideo. Poznasz podstawy kompozycji kadru i zasady realizowania zdjęć w różnych warunkach oświetleniowych. Dowiesz się również jak obrobić wykonany materiał - wykadrować i poprawić wygląd zdjęć oraz zmontować prosty materiał wideo, poddając go podstawowej obróbce wizualnej.


O Fundacji Opoka

Fundacja Opoka zajmuje się prowadzeniem serwisu opoka.org.pl, gdzie znajdziesz najświeższe informacje z życia Kościoła, projekty ewangelizacyjne i formacyjne. Opoka prowadzi również serwisy tematyczne, takie jak: Rodzina, Burzyki, kwiatki Papieża Franciszka, Muzyka Chrześcijańska, Dobro w Sieci, opoka.info i wiele innych!

Rodzaje stażu

 • Fundraising i reklama (Warszawa)
 • Tworzenie stron www (Warszawa)
 • Redakcja (Bytom, Gliwice)
 • Foto - wideo (Warszawa)

Partner
Fundacji:

Partnerzy
naukowi:

Newslettery:

Partner
technologiczny: