Papieski dar

O postępującej budowie krakowskiego sanktuarium Bożego Miłosierdzia

Pod koniec stycznia br. odbyło się posiedzenie Rady Fundacji Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Uczestnicy spotkania zwiedzili budowę i wyrazili zadowolenie z powodu szybkiego tempa prac. Tematem obrad były też sprawy związane ze sposobem prowadzenia sanktuarium po jego rozbudowie. Tymczasem w dalszym ciągu gromadzone są środki na ten cel.

W archidiecezji krakowskiej dobiegają końca odwiedziny parafii przez kapłanów z Fundacji Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, którzy wraz z siostrami ze Zgromadzenia MB Miłosierdzia głoszą orędzie przekazane s. Faustynie i jednocześnie zbierają ofiary na rozbudowę. Stąd właśnie pochodzi część środków zabezpieczających zaawansowane już prace. Znacznym wsparciem była zbiórka do puszek, którą za zgodą Episkopatu przeprowadzono 8 października ub. r. w kościołach w Polsce. Bardzo wiele osób dokonuje też indywidualnych wpłat. Chociaż często są to niewielkie kwoty, wpływające jednak systematycznie na konto fundacji — pozwalają na prowadzenie prac bez przerw i przestojów. Ks. prałat Marian Rapacz, prezes Zarządu Fundacji, zapewnia, że do czerwca środków wystarczy. „A potem liczymy, że nie zabraknie tych, którzy będą chcieli mieć większy udział w wykończeniu tego dzieła — mówi Ksiądz Prezes. — Chętni już się zgłaszają. Episkopat Węgier zwrócił się z propozycją, aby jedna z kaplic dolnego kościoła była poświęcona świętym polsko-węgierskim. Zwiedzając budowę, przedstawiciele Episkopatu wraz z węgierskimi inżynierami zastanawiali się już nad wystrojem przydzielonej im kaplicy. Obecnie zbierają na ten cel środki”. Według Prezesa Fundacji z podobnym zamiarem noszą się Włosi. „Wszyscy mogą mieć swój udział w tym dziele — zachęca ks. Rapacz. — Jest to przecież, jak powiedział Ojciec Święty, stolica Kultu Miłosierdzia Bożego.

Papież również przekazał na rozbudowę łagiewnickiego sanktuarium swój dar. Jest to, wydana w języku polskim w Watykanie, pięknie ilustrowana książka z jubileuszowej pielgrzymki Jana Pawła II do Ziemi Świętej pt. „Na drogach dziejów zbawienia”, z napisem na obwolucie: „Dar Ojca Świętego Jana Pawła II dla Fundacji Sanktuarium Bożego Miłosierdzia”. Książki tej nie można kupić w żadnej księgarni. Jest ona dostępna tylko w siedzibie Fundacji przy ul. Faustyny 3, 30—420 Kraków, tel. 012/266 58 59, wew. 170. „A nabywając tę książkę — dopisano na obwolucie — wspierasz rozbudowę Sanktuarium w Krakowie Łagiewnikach”.

Osoby, które pragną włączyć się w dzieło budowy, ofiary mogą przekazywać na konto: Fundacja Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach, BPH SA I Oddział w Krakowie, 30—955 Kraków, ul. Józefińska 18.

opr. mg/mg

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama