Nominacje do nagród TOTUS 2001

Informacje na temat organizowanego po raz pierwszy Dnia Papieskiego 14 października 2001

Nominacje do nagród TOTUS 2001

Nominacje do nagród TOTUS 2001

Za rok 2001 postanowiono przyznać nagrody
w kategoriach:
"Promocja człowieka, praca charytatywna i edukacyjno-wychowawcza"
"Osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej"
"Propagowanie nauczania Ojca Świętego"

Kapituła nagrody TOTUS w kategorii:

"Promocja człowieka, praca charytatywna i edukacyjno-wychowawcza"

w składzie:
Ks. bp Piotr Jarecki - Przewodniczący Kapituły, Maciej Grelowski, Wojciech Janiszewski, Ks. bp Jacek Jezierski, Ks. Stanisław Jurczuk, Ks. Wojciech Łazewski, Janina Ochojska, Adam Tański, Ks. Władysław Wanags, Andrzej Wojciechowski, Ks. Tadeusz Zaleski
nominowała do nagrody w tej kategorii następujące osoby i instytucje:

Dr inż. Stanisław Jabłonka z Wrocławia

w uznaniu ponad 20 lat pracy w środowisku rodzin osób upośledzonych umysłowo oraz za inicjowanie fundacji, ośrodków pomocy, rehabilitacjii warsztatów dla upośledzonych.

Międzynarodowa Wspólnota "Chleb Życia"siostry Chmielewskiej

za wszechstronną działalność mającą na celu przywrócenie godnościi możliwości normalnego życia osobom bezdomnym i opuszczonym, osób niepełnosprawnych, ich rehabilitację społeczną i integrację ze zdrową częścią społeczeństwa.

Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej

za prowadzone od 1995 roku działania na rzecz niepełnosprawnych, nowe i twórcze inicjatywy, mające na celu skuteczną poprawę warunków życia osób niepełnosprawnych, ich rehabilitację społeczną i integrację ze zdrową częścią społeczeństwa.

Centrum Młodzieży "U Siemachy"w Krakowie

za niesienie pomocy duchowej i materialnej dzieciom i młodzieży, żyjącej w trudnych warunkach społecznych.

Dzieło Pomocy Dzieciom - Fundacja Ruperta Mayera (Kraków)

za prowadzoną w duchu chrześcijańskim wieloletnią działalność opiekuńczo-wychowawczą, za tworzenie sytuacji rodziny dla sierot naturalnych i społecznych.

 

Kapituła nagrody TOTUS w kategorii:

"Propagowanie nauczania Ojca Świętego"

nominowała do nagrody w tej kategorii następujące osoby i instytucje:

Janusz Poniewierski

za ogrom wysiłku w przedstawieniu bogatej problematyki ponad dwudziestu lat pontyfikatu Jana Pawła II w książce pod tytułem "Pontyfikat"(wyd. Znak).

Fundacja "Instytut Tertio Millennio"

za wieloletnie propagowanie nauczania Jana Pawła II w ośrodkach naukowych w Polsce i zagranicą, organizację seminariów międzynarodowych, kursów z zakresu społecznego nauczania Kościoła dla studentów oraz liczne publikacje o tej tematyce, m.in. redagowanie stałego dodatku do tygodnika "Gość Niedzielny".

Konkurs "Pro Publico Bono"

za trzyletnią pracę propagującą nauczanie społeczne Kościoła na szeroką skalę i ocenę ponad 700 inicjatyw obywatelskich w dziedzinie kultury i edukacji, działalności charytatywnej, zaangażowania na rzecz społeczności lokalnej, regionalnej i międzynarodowej. Konkurs ma za zadanie odnalezienie takich inicjatyw społecznych, które charakteryzują się nowatorstwem, dbałością o dobro wspólne, samowystarczalnością i jawnością finansową oraz wdrażaniem współpracy między ludźmi

Kapituła nagrody TOTUS w kategorii:

"Osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej"

w składzie:
Ks. bp Jan Chrapek - Przewodniczący Kapituły, Waldemar Dąbrowski, Mikołaj Górecki, Rafał Grupiński, Wojciech Kilar, o. Andrzej Koprowski, Anna Nehrebecka, Ks. Wiesław Niewęgłowski, Jerzy Nowosielski, Krzysztof Piesiewicz, Jan Pospieszalski, Andrzej Rottermund, Wojciech Zaguła, Krzysztof Zanussi.
nominowała do nagrody w tej kategorii następujące osoby i instytucje:

Ks. Jan Twardowski

za całość osiągnięć twórczych, a szczególnie za dokonanie wielkiej syntezy między kulturą i mistyką w czasach, gdy więź ta jest świadomie zrywana.

Maja Komorowska

za całokształt osiągnięć twórczych, za niepospolitość i autentyczność uprawianej sztuki.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej "Gaude Mater"

za wybitny wkład w promocję młodych kompozytorów polskich i propagowanie nowej muzycznej sztuki sakralnej na arenie międzynarodowej.

Opera we Lwowie i jej spektakl "Mesjasz"

za pieczę nad dziedzictwem kultury, wyrażającą się odrestaurowaniem gmachu Opery we Lwowie w jej najświetniejszym kształcie oraz za realizację spektaklu "Mesjasz"w nawiązaniu do wizyty na Ukrainie Ojca Świętego Jana Pawła II.

STRONA GŁÓWNA DNIA PAPIESKIEGO
INFORMACJA PRASOWA / APEL Z OKAZJI DNIA PAPIESKIEGO / KOMITET HONOROWY / NOMINACJE DO NAGRÓD TOTUS 2001
PROGRAM UROCZYSTOŚCI CENTRALNYCH / FINAŁOWY KONCERT DNIA PAPIESKIEGO / CIEKAWOSTKI Z TERENU / LISTA PEŁNOMOCNIKÓW ZHR / BIURO ORGANIZACYJNE


opr. ab/ab



« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama