Menu Główna


Kolejne dziecko w Oknie Życia

Źródło: KAI/mm | Data publikacji: 24.10.2016

Trzecie dziecko znalazły dziś w Oknie Życia w Piotrkowie Trybunalskim siostry salezjanki. Chłopiec jest zdrowy i zadbany.

Sygnał dźwiękowy sygnalizujący otworzenie Okna zabrzmiał w piotrkowskim domu salezjanek o godz. 14.15. "Znalazłyśmy zadbanego noworodka. Wyglądał na zdrowego" - mówi siostra Maria, salezjanka. Chłopiec urodził się prawdopodobnie kilka dni temu. Zgodnie ze standardową procedurą trafił do piotrkowskiego szpitala.To już trzecie dziecko zostawione w piotrkowskim Oknie Życia od jego utworzenia w 2010 roku. Poprzednie maluchy również były płci męskiej - Jana znaleziono 26 lutego, a Dominika - 31 marca 2010 roku. Obaj chłopcy trafili do rodzin adopcyjnych.

Piotrkowskie Okno Życia działa od 2009 roku (poświęcenie nastąpiło podczas inauguracji peregrynacji Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej po archidiecezji łódzkiej). Zostało utworzone przez Caritas w domu zakonnym sióstr salezjanek, które czuwają nad jego stanem.

Inicjatywa utworzenia Okien (piotrkowskiego i znajdującego się w Łodzi przy klasztorze sióstr urszulanek) wyszła od nieformalnej grupy Wdzięczni za Dar Życia, która zebrała pierwsze pieniądze na ich utworzenie. Podczas 10 lat działalności Okien Życia w Polsce uratowano około 100 dzieci. W całym kraju takich miejsc powstało już 58. Pierwsze Okno Życia uruchomiono w Krakowie w 2006 roku.
Kalendarium

29 kwietnia 2017 r.

Ważne fakty

1980 List apostolski Jana Pawła II w 600-lecie śmierci w. Katarzyny Sieneńskiej
1907 Założono w Toronto Towarzystwo Synów Polski (późniejszy Związek Polaków w Kanadzie)
1670 Klemens X wybrany został na papieża.
1429 Przezwyciężenie oblężenia Orleanu przez armię francuską pod wodzą bł. Joanny d''Arc

Urodzili się

1937 Saddam Hussein, prezydent Iraku
1901 Cesarz Japonii Hirohito
1879 Thomas Beecham, dyrygent angielski
1854 Henri Poincare, matematyk, fizyk i filozof franc.

Liturgia na dziś

29 kwietnia 2017

II Tydzień Wielkanocny

Pierwsze czytanie:1 J 1, 5-10
2, 1-2
Psalm responsoryjny:Ps 103
Ewangelia:Mt 11, 25-30

święto

Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy

Patroni

św. Katarzyna z Sieny, dziewica i doktor Kościoła*, św. Wilfrid mł., św. Hugo z Cluny, św. Endellion, św. Józef Cottolengo, św. Robert z Molesme, św. Piotr Męczennik.

Ewangelia
Mt 11, 25-30

W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: «Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie.

Wszystko przekazał Mi Ojciec mój. Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt…

Jan Paweł II:

Jedną z dróg do rozwiązania problemów dotyczących starzenia się ludności jest włączanie człowieka starszego w aktywne życie społeczne, wykorzystywanie zasobów doświadczenia, wiedzy i mądrości, jakimi może się on podzielić. Starsi w istocie nie powinni być traktowani jako ciężar dla społeczeństwa, ale jako bogactwo, które może przyczyniać się do jego dobrobytu. Mogą nie tylko dawać świadectwo, że istnieją pewne aspekty życia, jak na przykład wartości humanistyczne i kulturowe, moralne i społeczne, których nie da się mierzyć kryteriami ekonomicznymi czy funkcjonalnymi; mogą także skutecznie wspomagać środowiska pracy i warstwy kierownicze.

Rozwijaj z nami największy portal katolicki Opoka.org.pl

Sonda

Czy przyjmujesz odwiedziny duszpasterskie?

Tak Nie Zobacz wyniki

Partner
Fundacji:

Partnerzy
naukowi:

Newslettery:

Partner
technologiczny: